Aktualności

Rady osiedli – okazja do dialogu

Drogi to jeden z najczęściej poruszanych tematów podczas zebrań sprawozdawczych rad osiedlowych. Mieszkańcy osiedla Ludwików boją się o swoje bezpieczeństwo. Wszystko, przez kierowców, którzy ulicami Śliską i Niską omijają światła na ulicy Sandomierskiej.

Każde osiedle ma swoje  problemy. Takie zebrania to najlepsza okazja aby o nich mówić. Mieszkańcy osiedla Częstocice zgłaszali wiele problemów. Większość dotyczyła dróg- głownie powiatowych. Przedstawiciele starostwa powiatowego nie wzięli jednak udziału w zebraniu.

Mieszkańcy chcą aby na osiedlach było bezpiecznie i czysto. Niestety nie zawsze tak jest. Na osiedlu Słonecznym skarżą się na młodzież i śmieci.

Samorządowcy nie tylko słuchają uwag ale też sami informują. W tym roku mają wiele do przekazania. Miasto czeka wiele inwestycji. Gmina przystępuje do odbudowy odkrytych basenów na pływalni Rawszczyzna modernizacji targowiska miejskiego oraz do budowy Ostrowieckiego Browaru Kultury. Miasto zmieni się w jeden wielki plac budowy, bo swoje inwestycje przygotowuje też starostwo powiatowe.

Największą inwestycją drogową realizowaną na terenie miasta i powiatu jest przebudowa ulicy Bałtowskiej.

 

Loading the player...